Proč je špatné nosit hotové brýle ze supermarketu?

Jestliže nosíte tzv. hotovky ze supermarketu často, může u Vás dojít k bolesti hlavy, pálení očí, ke zrakové únavě a nekvalitnímu vidění. Na delší používání jsou tyto brýle zcela nevhodné. Proto, když už je používáte, tak by měli sloužit spíše jen „nouzově“. Jelikož nejsou zhotoveny podle předpisu přímo pro Vaše oči, tak nemají přesné dioptrické hodnoty a často zkreslují. Proto se jejich nošení nedoporučuje.

K čemu slouží antireflexní vrstva?

Antireflexní vrstva je dnes standardní úpravou. Zvyšuje propustnost světla a eliminuje veškeré odlesky na čočce. Předchází k únavě očí a zvyšuje estetiku Vašich brýlí.

Mohu nosit jedny brýle na všechny vzdálenosti?

Ano, můžete. Můžete si pořídit  bifokální brýle, které mají dvě vzdálenosti. Na blízko a do dálky. Nebo v lepším případě si pořídit progresivní (multifokální) brýlové čočky, které mají vzdálenosti tři. Do dálky, na střední vzdálenost a na blízko. Více informací naleznete v odkazu níže:
http://www.essilor.cz/CS/brylove_cocky/progresivni_cocky

Jak mám správně čistit své brýle?

Čočky byste měli čistit pouze utěrkou z mikrovlákna a roztoky k tomu určenými. Jinak Vám celé brýle rádi vyčistíme ultrazvukem v naší optice.

Optika JaKo - polarizační brýleV čem jsou polarizační brýle lepší?

Polarizační brýle filtrují nebezpečné odlesky a bílé odražené světlo, pohled přes ně je jasný a kontrastní i za zhoršeného počasí. Jsou tedy bezpečné a vhodné zejména jako brýle pro řidiče, jako cyklistické brýle, lyžařské brýle, brýle pro rybáře nebo jako módní doplněk pro každodenní nošení k vodě i do města.